Několik dobrých rad

Aby byl vývoj bezproblémový a Vy jste byli s výsledným produktem maximálně spokojeni, dovolili jsme si pro Vás připravit několik základních rad, které Vám ušetří starosti, čas a tím samozřejmě i peníze.

Kdo myslí, vymyslí

Než budete rozmýšlet nad jednotlivými funkcemi, zamyslete se nad tím, pro koho aplikaci plánujete udělat. Jaké mají koneční uživatelé očekávání, kde a jak ji budou používat. Také je dobré si uvědomit, co je přesným cílem aplikace, a proto si určit konkrétní a měřitelné cíle.

Raději dvakrát dobře rozmyslet, než jednou blbě udělat

Základem je mít promyšlenou funkcionalitu aplikace ještě před započetím vývoje. Čas strávený laděním funkcionality během vývoje oddaluje dokončení aplikace a to nechcete Vy a ani my. Nemusíte používat žádné složité nástroje. Stačí obyčejná tužka a pár papírů A4. Rozkreslete si jednotlivé obrazovky, nakreslete do nich jednotlivé prvky, které tam chcete mít a zkuste si přechody mezi jednotlivými obrazovkami (A4).

Proč hned složitě?

Doporučujeme ze začátku vyvíjet základní jednoduchou verzi aplikace a pak, postupem času, do ní přidávat nové funkce a rozšiřovat ji. Léta vývoje nás naučila tuhle rovnici: příliš mnoho funkcí již od začátku = příliš mnoho komplikací = příliš mnoho práce a tím i peněz. A stále nevíte, zda ji takto uživatelé budou používat. Vězte, že naším cílem je dodat Vám aplikaci, která bude splňovat všechny požadavky a zároveň ji provést kvalitně, bez zbytečných průtahů a nákladů.

„Statistika je přesný součet nepřesných čísel“

Pouvažujte o vložení Google Analytics do aplikace, protože statistika prostě nelže a Vy chcete mít přehled, co dělají uživatele s Vaší aplikací. Vyhodnocením chování uživatelů, také můžete daleko lépe odhadnou jakým směrem aplikaci rozvíjet, které funkce přidávat a které naopak oddělávat.

Cena za aplikaci

Rádi používáme přirovnání, že cena za aplikaci je přibližně stejná jako cena za auto. Ptáte se jaké auto? Přesně. Záleží na tom, jakou aplikaci chcete. Můžete chtít starší rozhrkanou Felicii. Z bodu A do bodu B nějak dojede a víc od toho neočekáváte, je to však velmi levné. Pokud chcete takovouto aplikaci, je nám líto, ale musíte o dům dál. Nebo můžete chtít cokoliv od jednoduchého, funkčního auta, resp. aplikace (50 000 Kč) až po luxusní Roll Royce
(10 000 000 Kč). To umíme a záleží jen na Vás, co požadujete a jaké jsou Vaše finanční možnosti.

Komunikaci k dokonalosti

Vývoj mobilních aplikací nás baví a zároveň živí. Jsme schopní naprogramovat téměř cokoliv, ale vše je vždy otázkou ceny. Dosáhnout podobných cílů jde mnohdy různými cestami, proto potřebujeme vědět, co s aplikací zamýšlíte. Vaše vize a cíle s Vámi rádi probereme nebo Vám poradíme prostřednictvím emailu, telefonicky, přes Skype nebo při osobním setkání nad šálkem kávy.